planmeca logo Nejspolehlivější dodavatel v ČR

Planmeca ProMax 3Ds


Planmeca ProMax 3D s je ideální 3D přístroj pro snímkování malých detailů, a tudíž je ideální pro jednotlivé implantáty a zuby moudrosti. Je to pravý all-in-one přístroj, poskytující digitální panoramatické, cefalometrické a 3D snímkování, právě tak jako i dokonalé nástroje zobrazovacího software. Přístroj je přístrojem CBVT (Cone Beam Volumetric Tomography), vyznačujícím se čistými snímky se sníženou dávkou záření a je založen na platformě Planmeca ProMax využívající SCARA technologii.

Pro snímkování malých detailů

Planmeca ProMax 3D s je ideální pro snímkování menších cílových oblastí. Velikost objemu se mění mezi Ø42 x 42 mm a Ø50 x 80 mm a snímkovat se může kdekoliv v maxilofaciální oblasti. Velikost snímku je optimální např. pro jeden implantát a zub moudrosti, stejně jako pro implantologickou chirurgii a ortodontickou a periodontickou léčbu. Základní objemy se mohou spojovat dohromady a vytvářet větší pohled na anatomii pacienta.

Malá radiační zátěž

Planmeca ProMax 3D s používá Cone Beam Volumetric Tomography (CBVT) technologii. Je ideální pro snímkování maxillofaciálních komplexů, protože používá paprsek ve tvaru pyramidy, který skenuje zvolenou cílovou oblast v jediném půlkruhovém snímání, což je opakem oproti CT přístroji, který snímá axiální vícenásobné vrstvy ve vícenásobném kruhovém snímání. Během snímkování je každý snímek vytvořen použitím krátkého rentgenového pulzu, namísto kontinuálního záření. Celkový čas skenování je 18 vteřin pro jeden objem, ale aktuální nejkratší expoziční čas jsou pouze 3 vteřiny.

Detailní snímky

Patentovaný 3D rekonstrukční algoritmus od Planmeca přemění originální 2D naskenované snímky do 3D studie, která je základní komponentou vysoce kvalitního 3D zobrazení. Algoritmus zpracovává vysoce kontrastní objekty, jakými jsou např. amalgámové výplně, specielním způsobem, vytvářejíc nezkreslené studie. Zrekonstruovaný objemový snímek se sestává z milionů voxelů. Tyto voxely jsou izotropní, umožňující přesné měření 1:1 a zabezpečující správné geometrické vztahy po celém snímku. Extrémně malý rozměr voxelů vytváří detailní snímky s vysokým rozlišením bez artefaktů.

SmartPan

Unikátní systém zobrazovací systém SmartPan používá stejný 3D senzor také pro panoramatické snímkování. Toto vylučuje potřebu výměny senzoru, což přispívá k bezpečnějšímu a rychlejšímu průběhu práce. SmartPan také umožňuje uživateli vybrat nejoptimálnější panoramatickou vrstvu po expozici.

Nepřekonatelné zobrazovací programy

Planmeca ProMax 3D s vyhovuje velkému množství diagnostických požadavků: jsou to impantologie, endodoncie, periodoncie, ortodoncie a také zubní a čelistní chirurgie a TMJ analýzy. Vytváří celé anatomické struktury, úhly a jasně viditelné cíle a produkuje objemové studie horní a dolní čelisti s velkým rozlišením, plně zobrazuje všechny typy ortodontických vadných okluzí a vytváří přesné TMJ studie.

Velikosti objemů

Standardní objemy Ø50 x 80 mm (dětský mód Ø42 x 68 mm) a Ø50 x 50 mm (dětský mód Ø42 x 42 mm). Spojené objemy 90 x 60 x 130 mm.

K poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací Potvrzuji